Etkinlikler, Genel, Haberler, İftar Programları, Manşet

Ankara İftarımızı Gerçekleştirdik.

Dernek üye ve gönülverenlerimiz İftarda bir araya geldi.

Derneğimizin bu yılki ilk iftarı Ankara’da büyük bir katılım ile gerçekleşti. İftarda açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI, davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran Bakanlığımızın değerli yetkililerine, ülkemizin güzide kuruluşlarından olan TUBİTAK temsilcilerine, Ankara ilinde bulunan (Ankara, Gazi ve Yıldırım Beyazıt) üniversitelerimiz başta olmak üzere, Kırıkkale, Konya, Bolu, Çanakkale, Çankırı, Karaman, İstanbul, Samsun, Isparta gibi neredeyse  Türkiyenin dört bir yanındaki üniversitelerden binbir zahmetle  katılan öğretim üyesi meslektaşlarımıza, mesleğimizin ana dinamikleri olan ve bizleri sahada temsil eden serbest Veteriner Hekim ve özel sektör temsilcilerine teşekkürlerini arzederek konuşmasına başlayan Başkanımız; dünyanın birçok yerinde dertleri ile hemhal olduğumuz başta Filistin/Gazze olmak üzere zulüm altında olan tüm Müslüman kardeşlerimizin acılarının bizim acılarımız olduğunu ifade etmiş ve bu zulmü dernek üye ve gönülverenlerimiz adına kınadıklarını bildirmişlerdir.

Derneğimizin, devlet bünyesinde bulunan kurumları ile birlikte çalışmasından ayrıca mutluluk duyduklarını ifade etmişlerdir.

Ülkemizde son zamanlarda çok büyük önem arzetmekte olan helal ve sağlıklı beslenmeyi hayat tarzı haline getirebilme farkındalığını başlatan  Helal ve Sağlıklı Gıda Platformunun kuruculuğunu üstlenen derneğimizin çalışmalara önemli katkı ve destek sağladığını ve çalışmaların öncülüğünü yapan derneğimizin bir önceki yönetim kurulu başkanları ve üyelerine şükranlarını ifade etmişlerdir.

Ayrıca derneğimiz tarafından her yıl tüm üye ve gönüllülerimizin ailecek birbirlerini tanıma ve kaynaşmasına vesile olan yaz programlarının da devam edeceği müjdesini veren Dernek Başkanımız davete katılan değerli misafirlerimiz ile yapılan tanışma, dilek ve temennilerden sonra iftar programının hazırlanmasında emeği geçenlere ve bütün katılımcılara teşekkür ederek, Kadir Gecesinin hayır getirmesini dilediler.

Program Prof. Dr. Ali Şahin Hocamızın Kur’an tilaveti ve zulüm altındaki Müslüman Kardeşlerimize duaları ile son bulmuştur.

IMG_8508 (Copy) IMG_8512 (Copy) IMG_8526 (Copy) IMG_8529 (Copy) IMG_8563 (Copy) IMG_8564 (Copy) IMG_8566 (Copy) IMG_8573 (Copy) IMG_8583 (Copy) IMG_8584 (Copy) IMG_8542 (Copy)IMG_8590 (Copy) IMG_8623 (Copy) IMG_8633 (Copy) IMG_8643 (Copy)IMG_8618 (Copy)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.